Järngänget

Eddings Smide är det bästa valet för dig som söker expertis inom smide. Vi har lång erfarenhet från branschen och är specialister på att producera och montera alla typer av stålkonstruktioner, metallbearbetning, trappor och räcken. Över 70 års erfarenhet. CE-märkta produkter. 

Vår personal är bland de skickligaste i världen och har lång erfarenhet inom yrket. Vi driver gärna komplexa projekt med höga krav. När det gäller att få komplicerade projekt att löpa smidigt från start till mål så är det Kommunikation, förtroende och ledarskap som står i centrum för oss.

Varför Eddings? Vi tar ansvar för våra produkter och utförda tjänster från start till mål. Att ha ett nära samarbete för att kunna tillgodose de behov som uppstår och leva upp kundens förväntningar är viktigt för oss. 

Vi bryr oss om miljön. Vårt mål är att ständigt minska miljöbelastning i vår produktion. Vi följer lagar för att minska avfall och restprodukter. Källsortering, hushålla med energi och råvaror samt transporter är några exempel.

Behöver du hjälp? Då ska du skicka din förfrågan till anbud@eddings.se 

Kontakta oss

Vi är riktigt stolta över många av de verk vi har varit med att skapa. Ofta har det startat med en till synes ”omöjlig” idé. Men med lugnt, metodiskt och kreativt tankearbete har vi lyckats uppfylla många av våra kunders önskningar. Det vill vi fortsätta att göra och hoppas därför att du vill utmana.

Skicka din utmaning till info@eddings.se eller kontakta oss här

Arbetschef
Vd
Projektledare
Kvalitet
Projektledare
Verkstadschef
Yosef Hakimi
y@eddings.se
0722-52 14 26
Torgny Stolt
torgny@eddings.se
070-716 91 57
Yosef Melamed 
yosef@eddings.se
073-852 99 54
Projektledare Arbetsledare
Arbetsledare
Valle Nogran
valle@eddings.se
070-715 30 16
Tomas Hilmkil
tomas@eddings.se
070-716 91 55
Kennet Hellkvist
kennet@eddings.se
070-770 61 97
Arbetsledare Ekonomi
Bahman Hamedi
bahman@eddings.se
 070-834 88 24
Eva Svensson
eva@eddings.se
08-580 13 605  

Karta

Nettovägen 7, 175 41 Järfälla